• VŠETKOVEDKO

• VŠETKOVEDKO 2019 VÝSLEDKY SÚŤAŽE

VŠETKOVEDKO je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2. – 4. ročníka základných škôl. Obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli - vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, informatická, dopravná, hudobná a výtvarná výchova. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojilo rekordných 21 636 žiakov. Najlepší získali titul Všetkovedko, ostatní si odnášajú titul Všetkovedkov učeň.

Súťažilo sa 28. novembra 2019.

Na našej škole sa do súťaže zapojilo 23 žiakov: 2 druháčky, 10 tretiakov a 11 štvrtákov. V testoch mohli žiaci 2. ročníka získať maximálne 168 bodov, žiaci 3. a 4. ročníka mohli získať 210 bodov.
        Pochvalu si zaslúžia najúspešnejší žiaci v jednotlivých kategóriách:

VŠETKOVEDKO 2 – súťažilo tu 7794 žiakov na Slovensku.
        Titul Všetkovedko sa podarilo získať 1 žiačke – Sáre Pápištovej, ktorá s počtom bodov 114 získala 42. miesto.

VŠETKOVEDKO 3 – súťažilo tu 7093 žiakov na Slovensku.
        V tejto kategórii máme 4 úspešných Všetkovedkov: Dušan Šaradín obsadil skvelé 15. miesto s počtom bodov 184, 20. miesto patrí Adele Pitákovej s počtom bodov 179 a rovnaké 31. miesto obsadili Noemi Majerová a Timotej Sobinovský s počtom bodov 168.

VŠETKOVEDKO 4 – súťažilo tu 6740 žiakov na Slovensku.
        Traja štvrtáci získali titul Všetkovedko: 26. miesto s počtom bodov 170 patrí Tobiášovi Pápištovi, 49. miesto s počtom bodov 147 dosiahla Simona Fľaková a 56. miesto s počtom bodov 140 obsadil Štefan Vrábeľ.

Titul VŠETKOVEDKO sa vo svojich kategóriách podarilo získať ôsmim našim žiakom, to je o 3 menej ako minulý rok. Pevne veríme, že v budúcom 12. ročníku sa do súťaže zapojí väčší počet žiakov, ktorí chcú zažiť pocit výnimočnosti. V súťaži budú môcť predviesť svoje vedomosti, schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Benefitom pre nich bude nielen hrdý titul, krásny diplom a darček, ale aj hravá príprava na Testovanie 5.

V tomto školskom roku bol znova udelený titul Všetkovedko školy. Získa ho ten súťažiaci, ktorý v rámci školy dosiahne najlepší percentil – predbehne vo svojej kategórii najväčšie percento súťažiacich. Titul VŠETKOVEDKO ŠKOLY u nás získal TOBIÁŠ PÁPIŠTA zo IV.B triedy. Blahoželáme Tobiášovi, ale aj všetkým našim šikovným Všetkovedkom!
        Všetci súťažiaci si odniesli domov krásne diplomy, ceruzu od Talentídy a víťazní Všetkovedkovia k tomu aj vecné ceny od organizátora súťaže Talentída, n. o., Bratislava.

Pripravila: Mgr. Mária Guffová, koordinátorka súťaže