• ŠALIANSKY MAŤKO - ŠKOLSKÉ KOLO!

• 31.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

25.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Všetci zúčastnení žiaci krásne prednášali slovenské povesti.

V okresnom kole tejto súťaže nás bude v II. kategórii reprezentovať Veronika Cimbalová z 5.C a Timka Fudalyová zo 7.A v III. kategórii.

Držíme palce.

Pripravila: Mgr. Viera Starcová

• OKRESNÉ KOLO VO FLORBALE ŽIAČOK!

• 29.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

V pondelok 29.01.2024 sa v hale pri ZŠ. Francisciho 11 uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiačok ZŠ a OGY.

Turnaja sa zúčastnilo 9 škôl, ktoré boli rozdelené na základe losovania do troch skupín. V tej našej okrem nás boli školy ZŠ Pálešovo námestie a ZŠ Spišský Hrhov. Po dvoch zápasoch sa dievčatám podarilo postúpiť zo skupiny do finále, kde ich čakali ešte dva ďalšie zápasy o prvé, druhé a tretie miesto. Tam sa im už nepodarilo zdolať ťažkých súperov (ZŠ J. Francisciho, Gymnázium J.F. Rimavského) a tak im pripadlo 3. miesto.

Dievčatám za toto krásne umiestnenie srdečne blahoželáme.

Zloženie družstva:

Simona Maximová 9.B, Nina Vdovjaková 8.B, Tamara Hlavajová 8.C, Nina Janovčíková 8.B, Simona Fľaková 8.B, Ivana Brindzová 8.A, Tamara Kačmáriková 8.A, Sára Papištová 6.B, Klára Nemcová 6.B.

Pripravil: Mgr. Pavol Petrovič

• DARUJTE ŠKOLE 2% Z DANE!

• 24.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že v tomto období sa naša škola opäť uchádza o 2% z dane.

Chceli by sme Vás požiadať, aby ste zvážili možnosť prispieť 2% z dane našej škole - ZŠ, G. Haina 37 v Levoči.

Tieto peniaze budú použité na rôzne aktivity, ktoré pomôžu pri rôznych činnostiach v škole, ale aj mimo nej. Vašou podporou umožníme deťom získať poznatky alebo spoznať veci, ktoré by sme bez tejto podopry nemohli zrealizovať.

Vopred Vám ďakujeme za Vašu podporu a dôveru.

Ako na to:

1. Na na webovej stránke si stiahnite tlačivo “Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby”, ktoré následne vyplníte.

2. Povinnou prílohou “Vyhlásenia” je “Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti”, ktoré daňovníkovi vydá zamestnávateľ na predpísanom tlačive.

3. Obe tieto tlačivá prosíme osobne doručiť do 31.3.2024 na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Vaša ZŠ, G. Haina 37, Levoča

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA - ŠKOLSKÉ KOLO!

• 23.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

Dňa 19. januára sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády, ktoré prebehlo formou online testu v počítačovej učebni.

Zúčastnilo sa ho 37 žiakov našej školy, ktorí bojovali o postup na okresné kolo, ktoré sa bude konať v marci 2024.

Do okresného kola postupuje trojica najlepších v každej kategórii.

Kategória G - žiaci 5. ročníka:

🥇 Gregor HOSPUDKA 🥇 5.B 93 %

🥈 Terézia ŽIFČÁKOVÁ 🥈 5.A 90 %

🥉 Nina BALUCHOVÁ 🥉 5.B 88 %

Kategória F - žiaci 6. a 7. ročníka:

🥇 Zuzana MELCHEROVÁ 🥇 7.A 93 %

🥈 Dušan ŠARADÍN 🥈 7.A 83 %

🥉 Liana VALENČÍKOVÁ 🥉 6.A 79 %

Kategória E - žiaci 8. a 9. ročníka:

🥇 Róbert RUSŇÁK 🥇 9.B 95 %

🥈 Peter BREJA 🥈 9.A 87 %

🥉 Jakub BRINCKO 🥉 9.A 86 %

• ŠKD - POZNAJ SVOJE MESTO!

• 15.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

V piatok 12.1.2024 sa uskutočnila akcia v rámci školských klubov deti, v ktorej deti zábavným spõsobom spoznávali svoje mesto.

Vedomostná súťaž - POZNAJ SVOJE MESTO - prebiehala medzi jednotlivými oddeleniami, končila kvízom a zhodnotením nadobudnutých poznatkov a samozrejme sladkou odmenou.

V projekte žiaci aktívne a s nadšením spoznávali svoje mesto, rozšírili si vedomosti o histórii, kultúre a zaujímavostiach mesta a zároveň sme spoločne podporili tímovú spoluprácu a kreatívne myslenie.

Pripravila: Bc. Mária Dzurillová

• ŠKOLSKÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY!

• 15.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

Dňa 11. januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo Biologickej olympiády v kategórii C určenej pre žiakov  8. a 9. ročníka.

Žiaci súťažili on-line formou v teoreticko-praktickej časti. Otázky boli zamerané na overenie poznatkov o stavbe tela a životných prejavov všetkých organizmov, hlavne človeka.

Súťaže sa zúčastnilo 12 žiakov. Čas na vypracovanie testu bol maximálne 40 minút. Pri rovnakom počte bodov o poradí súťažiacich rozhodoval čas odovzdania testu.

Umiestnenie:

1. miesto – Klára Pomikalová z 9.A, 54,75 bodov
            2. miesto – Samuel František Iľaš z 8.C, 45,5 bodov
            3. miesto – Tomáš Spišský z 8.C, 45,25 bodov
            4. miesto – Štefan Vrabeľ z 8.B, 39,75 bodov
            5. miesto – Simona Fľaková z 8.B, 38,75 bodov
            6. miesto – Nela Kollárová z 8.C, 38,75 bodov
            7. miesto – Adriana Hricová z 9.B, 37,5 bodov
            8. miesto – Richard Pollák z 8.A, 37,25 bodov
            9. miesto – Daniela Dobrovičová z 9.A, 34 bodov
            10. miesto – Samuel Vrabeľ z 8.C, 33,5 bodov
            11. miesto – Nina Janovčíková z 8.B, 33,5 bodov
            12. miesto – Erika Bajtošová z 9.A, 31,75 bodov

Víťazom blahoželáme!

Klárke a Samuelovi  želáme veľa úspechov na okresnom kole, ktoré sa uskutoční 12.februára 2024.

Pripravila: Ing. Mária Brečková

• OZNAM! RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE!

• 8.1.2024 ZŠ, G. Haina 37, Levoča

dovoľujeme si Vám oznámiť, že v dňoch 15.1.2024 (pondelok) a 16.1.2024 (utorok) sa uskutoční rodičovské združenie.

• 15.1.2024 o 16:00 hod. triedne schôdze RZ 9. roč. v ŠJ za účasti výchovnej poradkyne a vyučujúcich premetov MAT a SJL.
            • 16.1.2024 o 16:00 triedne schôdze RZ roč. 1. - 8.

Ďakujeme. Tešíme sa na Vás.

Mgr. Martina Stašková, riaditeľka školy